Kedves Olvasóm!
Tarts velem ismét egy csodálatos utazásra a Magyar Zene Házába, ahol a Kreatív Hangtérben 1 órán keresztül megtapasztalhatod a hang képződését, magasságát, rezgését, ritmusát elmés szerkezetek segítésével. Induljunk!
Amint belépünk a kiállítótérbe a "Ritmus hajtány" fogad bennünket. Ez egy dobgép, a négy tárcsán külön-külön beállíthatod saját magad a 3-3 hangszert, amit meg szeretnél szólaltatni, a körben elhelyezett gombokon pedig be tudod állítani a ritmust. Amilyen sebességgel hajtod a hajtányt, olyan tempóban szólalnak meg a hangok, melyeket a fény segítségével is megjelenítenek a falon, így nemcsak hallod, de látod is azt.
Ezután következik a "HanGolyó", ezt a kicsik és nagyok is nagyon élvezik. Ez tulajdonképpen egy zenélő golyópálya, melyet te magad állíthatsz össze fa vályúk és színes hanglapok segítségével, melyeket mágnes segítségével rögzíthetsz a falon. A különböző pályák, különböző dallamokat hoznak létre, ahogyan a golyó a hanglapoknak ütközik.
A harmadik installációt két fizikus találmányából hozták létre, ez a "Chladni - Theremin". Ernst Chladni német tudós a XVIII. század végén fedezte fel, hogyha homokot szórunk egy vaslemezre, majd azt egy vonóval rezgésbe hozzuk, a hang magasságától függően, különböző érdekes ábrákat hozhatunk létre. Leon Theremin orosz tudós pedig 1919-ben találta fel az első gesztus-vezérelt elektronikus hangszert. Mindkét kezedre szükséged lesz!
Amint tovább lépkedünk, az "Orchestrion" látványával nem fogunk tudni betelni. Itt bizony valódi hangszerek fogadnak bennünket a színpadon. Számítógép segítségével apró elektromágnesek mozgatnak minden hangszert, melyet a látogató kézmozdulatai irányítanak, te lehetsz a karmester. Szóljon hát a zene, kedved szerint!
A "Zenei labor" a zenei komponálás formáit jeleníti meg.
A kreatív hangstúdióban rögzítheted saját játékodat, énekedet.
Peregjenek hát a dobok, pengesd a gitárt, finoman üsd le a mini szintetizátor billentyűit és szóljon az ének, ha szép a hangod!
Felejthetetlen élmény lesz a család minden tagjának.